Ozonowanie i Odgrzybianie
Badania naukowe potwierdzają skuteczność zwalczania epidemii wirusowych. Cykliczne dezynfekowanie ozonem powierzchni, wyposażenia naszych mieszkań, biur czy pojazdów skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia korona wirusem, w przypadku pojawienia się w otoczeniu osoby chorej lub podejrzanej o taką chorobę.
Dezynfekcje ozonem możemy przeprowadzić w sklepach, magazynach, pomieszczeniach biurowych oraz pojazdach wszelkiego typu i przeznaczenia.
Do ozonowania wykorzystujemy profesjonalne ozonatory polskiej firmy KoronaOzon o dużej wydajności do 40 g/h wspierane wentylatorami w celu wtłoczenia ozonu do wszystkich pomieszczeń. Czas ozonowania dobierany jest w zależności od kubatury pomieszczenia w celu uzyskania stężenia na poziomie około 5-8 ppm. Ozon jest gazem nietrwałym i łatwo ulega rozkładowi. Wszystkie pomieszczenia stają się bezpieczne w krótkim czasie po zakończeniu ozonowania.W przypadku porażenia przegród budowlanych grzybem domowym nie wystarczy sam zabieg ozonowania żeby skutecznie się go pozbyć raz na zawsze. Przede wszystkim należy wykonać pomiary wilgotności i zdiagnozować z jakiego powodu pojawił się grzyb w naszym otoczeniu. W przypadku mokrych przegród budowlanych, najpierw staramy się znaleźć źródło zawilgocenia (nieszczelność instalacji wod-kan, brak izolacji pionowych lub poziomych, uszkodzona elewacja zewnętrzna, nie właściwie docieplony budynek, występowanie tzw. „mostków termicznych” itp.). Dość częstą przyczyną zagrzybienia jest również kiepska wentylacja w budynku.
Po osuszeniu budynku, jeżeli sytuacja tego wymaga, za pomocą odpowiednich preparatów przystępujemy do oprysku chemicznego porażonych powierzchni. Grzyby domowe występują w postaci czarnych, rudych lub beżowych plam. Wydzielają tez charakterystyczny, nieprzyjemny zapach stęchlizny, który zdradzi swoją obecność wówczas, gdy rozwija się w miejscu niewidocznym dla wzroku. Grzyby domowe trzeba bezwzględnie usunąć, bo mają działanie rakotwórcze, alergizujące i potęgujące dolegliwości górnych dróg oddechowych. Toksyny wydzielane przez grzyby mogą działać alergicznie poprzez układ oddechowy i atakować układ immunologiczny. Powodują bóle stawów, zmęczenie, nudności, objawy astmatyczne, duszność, stany zapalne skóry, wzdęcia, biegunkę, wymioty, krwawienie z nosa, pieczenie, swędzenie oczu, a nawet białaczkę.