Osuszanie podposadzkowe

 
Z

darza się, że znaczna ilość wody wniknie w warstwę styropianu znajdującego się pod posadzką betonową. Często właśnie tam poprowadzona jest instalacja wodno-kanalizacyjna, gdzie dochodzi do jej rozszczelnienia w wyniku zaniedbań instalatora lub wady fabrycznej materiału.

Proces ten często przebiega powoli i niezauważalnie, dlatego widoczne symptomy w postaci wykwitów solnych lub mokrych plam na ścianach tuż nad posadzką mogą pojawić się dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach od wystąpienia awarii.

Ściany pokryte farbami lateksowymi jak również płytkami ceramicznymi tym bardziej powodują, iż proces podciągania higroskopijnego przez długi okres staje się niemal niezauważalny. Listwy przypodłogowe wykonane z MDF-u lub drewna po zaabsorbowaniu wilgoci najczęściej porażone są już grzybami pleśniowymi, jak również samoczynnie odklejają się od ścian. Ościeżnice zaczynają puchnąć i odkształcać się. W pomieszczeniach może być wyczuwalny zapach stęchlizny. Nasze samopoczucie oraz zdrowie (w szczególności u małych dzieci) może drastycznie się pogorszyć.

Samoistne odparowanie wody ze strefy podposadzkowej jest wręcz niemożliwe i może trwać nawet do kilku lat. W tym przypadku nie pomoże nam wstawienie do zawilgoconych pomieszczeń osuszaczy kondensacyjnych, jak również uruchomienie instalacji ogrzewania podłogowego, gdyż folia termiczna, na której ułożona jest „podłogówka” emituje ciepło ku górze.

Jak działamy?

Firma HYDROBALANS to pierwsza pomoc przy zalaniu Twojego mieszkania, domu czy też firmy. Działamy błyskawicznie, dlatego wzywając nas masz pewność, że w ciągu pierwszych 24 godzin od zgłoszenia jesteśmy w stanie przeprowadzić oględziny zalanego obiektu, wykonać pomiary wilgotności oraz zaproponować pierwsze środki zaradcze w celu zminimalizowania skutków powstałej szkody.

Każde zlecenie traktujemy inaczej, w związku z czym przygotujemy dla Państwa indywidualną wycenę, protokół z pomiarów wilgotności, chętnie doradzimy i pomożemy Państwu w kwestii załatwienia wszystkich formalności z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Jak wygląda technika osuszania warstw izolacyjnych?

Wtakim przypadku możemy zaproponować Państwu unikalną technologię osuszania warstw izolacyjnych, bez konieczności kucia posadzek. W pracach tych, wykorzystujemy osuszacze adsorpcyjne w połączeniu
z pompami ciśnieniowymi, a także separatory wody min. szwedzkiej firmy Corroventa. Przez wywiercone otwory w posadzce, przepływające pod ciśnieniem suche i ciepłe powietrze powoduje osuszenie warstwy izolacyjnej.

Osuszanie warstwy izolacyjnej w trybie ssącym

Osuszanie warstwy izolacyjnej w trybie tłoczącym