start_5

Firma HYDROBALANS świadczy kompleksowe usługi z zakresu zwalczania grzybów, pleśni, ich zarodników oraz formy przetrwalnikowej, jak również dezynfekcji pomieszczeń.PROCES ODGRZYBIANIA opiera się na doborze odpowiednich preparatów chemicznych i zastosowaniu specjalistycznych urządzeń. W tym celu należy usunąć przyczynę zawilgocenia, doprowadzić pomieszczenie do odpowiedniego poziomu wilgotności poprzez osuszanie, następnie przystąpić do OZONOWANIA.

Środki jakie stosujemy w tym celu posiadają wszelkie atesty i spełniają najwyższe normy, dzięki czemu oddane do użytku pomieszczenia stają się szybko w pełni bezpieczne.


 

Firma HYDROBALANS dysponuje nowoczesnymi, wysokowydajnymi generatorami OZONU, produkującymi nawet do 32 000 mg3/godz.

OZONOWANIE obowiązkowo zalecamy do usuwania:

– skutków zalania wodą (bezpośrednio po zakończonym osuszaniu pomieszczeń

– grzybów oraz ich przetrwalników

– alergenów, roztoczy, bakterii, wirusów oraz innych żywych mikroorganizmów

– różnego rodzaju gatunków pleśni

– przykrych zapachów z pomieszczeń, np. powstałych w wyniku pożaru

– przykrych zapachów z samochodów, np. chłodni samochodowej.

OZONOWANIE przeprowadzamy w następujących pomieszczeniach:

– mieszkaniach oraz domach

– biurach

– restauracjach

– żłobkach oraz przedszkolach

– szpitalach, przychodniach oraz gabinetach lekarskich

– zakładach przetwórstwa mięsnego

– basenach kąpielowych

– bibliotekach oraz archiwach.


 

WPŁYW NA ZDROWIE ORAZ PRZYCZYNY POWSTAWANIA GRZYBÓW

Zapewne nie zdajemy sobie sprawy jak ważny dla naszego zdrowia oraz otoczenia jest optymalny poziom wilgotności powietrza. Zbyt duże zawilgocenie pomieszczeń skutkuje pojawieniem się grzybni, której uwalniające się zarodniki skutecznie zatruwają nasze otoczenie. W rezultacie nagromadzenia się grzybów i pleśni w powietrzu, pojawiają się pierwsze objawy takie jak infekcje dróg oddechowych, zatrucia oraz wysypki alergiczne. Efektem rozmnażania się grzybów oraz pleśni są zmiany na ścianach oraz charakterystyczny zapach stęchlizny.

CO TO JEST OZON I SKĄD SIĘ BIERZE?

Jednym z najskuteczniejszych na rynku znanych nie chemicznych środków dezynfekcyjnych jest właśnie OZON. Jego działanie bakteriobójcze jest 50 razy skuteczniejsze i 3 000 razy szybsze niż działanie chloru. Środek ten jest jednym z wysokoenergetycznych odmian tlenu, posiadającym silne właściwości aseptyczne (bakteriobójcze, pierwotniakobójcze, grzybobójcze oraz inaktywizujące wirusy). Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej podczas wyładowań atmosferycznych w czasie burzy. Może być również produkowany przez odpowiednie urządzenia, np. generatory ozonu.

Ozon jest gazem nietrwałym i bardzo szybko ulega rozkładowi.