Firma HYDROBALANS dysponuje wysoko wykwalifikowanym personelem z bogatym doświadczeniem zawodowym, świadcząc usługi na najwyższym poziomie. Wykorzystujemy najnowocześniejsze wyposażenie techniczne niemieckich liderów światowego rynku takich jak: AERIAL GmbH, oraz TROTEC znanych z innowacyjnych i bezinwazyjnych technologii.

Do zakresu naszych usług należy:

OSUSZANIE BUDYNKÓW:

po zalaniu – w skutek obfitych opadów atmosferycznych, awarii sieci wodno-kanalizacyjnej, nieszczelności hydroizolacji dachowej czy też po akcji gaśniczej;

strefy podposadzkowej – czyli strefy między stropem a wylewka betonową. Samoistne odparowanie jest wręcz niemożliwe i może trwać nawet kilka lat. Efektem jest permanentne podchodzenie wilgoci w górę ściany i powstające na niej wykwity. Niewysuszenie warstwy izolacji termicznej jest doskonałym środowiskiem dla tworzenia się grzybów, pleśni, żywych organizmów, itp. Jest to tzw. osuszanie podposadzkowe;

z wilgoci technologicznej – zawilgocenie w nowo wybudowanych lub wyremontowanych budynkach często powstrzymuje prowadzenie dalszych prac wykończeniowych takich jak układanie parkietu czy malowanie ścian. Samoistny proces wysychania tynków i posadzek potrafi trwać nawet kilka miesięcy i jest uzależniony od warunków pogodowych.

LOKALIZACJA PRZECIEKÓW – w zależności od zaistniałej sytuacji stosujemy różnego rodzaje technologie począwszy od próby ciśnieniowej, poprzez pomiary wilgotności oraz skanowanie kamerą termowizyjną.

POMIARY WILGOTNOŚCI – zapewniamy szeroki wachlarz pomiarów klimatycznych w badanych pomieszczeniach. Poprzez wykonanie pełnej diagnostyki pomiarowej określamy stan zawilgocenia jak również czynniki mające wpływ na jego występowanie.

BADANIA TERMOWIZYJNE – dzięki nowoczesnej technologii dokonujemy analizy termowizyjnej wewnątrz i na zewnątrz budynku dzięki, której w szybki i bezinwazyjny sposób skontrolujemy jakość wykonania izolacji cieplnej, zlokalizujemy min. mostki termiczne, ukryte instalacje, oraz awarie instalacji wod-kan i c.o.

ODGRZYBIANIE I OZONOWANIE – oferujemy państwu pomoc w postaci odpowiednich preparatów chemicznych i zastosowaniu wysokowydajnych generatorów ozonu niezbędnych w procesie zwalczania grzybów, pleśni oraz ich zarodników jak również ustalenia przyczyn ich występowania.

UWAGA!!!

Służymy również pomocą w załatwianiu wszelkich formalności z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Jeżeli nieruchomość objęta jest ubezpieczeniem od zdarzeń losowych, na Państwa zlecenie wykonujemy odpowiednią dokumentację pomiarową stanu zawilgocenia, która jest niezwykle istotna w celu dochodzenia swoich roszczeń, szybszej likwidacji szkody oraz zwrotu kosztów osuszania.